Olejowanie włosów dla początkujących 

Olejowanie włosów staje się coraz popularniejsze. Pewnie słyszałyście o tym temacie chociaż raz. Niemniej jednak pozostaje wiele pytań: na sucho, czy nas mokro? Na całą noc, czy na parę godzin? Jaki olej wybrać? Spokojnie, odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania znajdziecie w tym wpisie. Przed Wami wszystkie najważniejsze informacje o olejowaniu włosów dla początkujących.

Czym jest olejowanie włosów?

Nazwa wiele podpowiada, bowiem to nic innego jak nakładanie oleju na włosy. Oczywiście jest wiele sposobów i technik, ale wszystkie sprowadzają się do tego samego. Efekty tego domowego sposobu są takie, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego!

Jakie są korzyści olejowania dla włosów?

  • poprawa kondycji
  • nawilżenie
  • odżywienie
  • wygładzenie
  • miękkość
  • ochrona przed zniszczeniami na całej długości

Czy olejowanie włosów jest dla mnie?

Pewnie wiele z Was zadaje sobie to pytanie. Otóż olejowanie włosów sprawdzi się na absolutnie każdych włosach! Zarówno włosy zniszczone, jak i zdrowe skorzystają. Kolor, długość, czy grubość także nie mają znaczenia, praktycznie każde włosy kochają olejowanie.

Olejowanie: na sucho, czy na mokro? 

Są to dwie najpopularniejsze metody. Zachęcamy, by przetestować każdą i wybrać taką, którą nasze włosy lubią bardziej. Są to:

1. Olejowanie na sucho 

Tam metoda nie wymaga wprawy i czasu. Polega na tym, by przed umyciem włosów nałożyć na 30 minut olej na włosy. Zaczynamy od końcówek, a następnie stopniowo rozprowadzamy go w górę. Następnie związujemy włosy w koczek i czekamy około 30 minut. Po tym czasie nakładamy na włosy maskę, lub odżywkę – w ten sposób zemulgujemy olej, a więc dokładnie zmyjemy go z włosów. Po około 5 minutach od nałożenia odżywki spłukujemy całość. Przystępujemy do standardowego mycia włosów

2. Olejowanie na mokro (na podkład)

Ta metoda wymaga nieco więcej czasu, ale efekty są widoczniejsze. Po prostu przed nałożeniem oleju sięgamy po podkład nawilżający i dokładnie rozprowadzamy go na włosach. Może to być żel aloesowy, hydrolat, bądź żel z siemienia lnianego. Dalsze kroki nie różnią się od olejowania na sucho.

Jak często olejować włosy? 

Zalecamy, by sięgać po ten zabieg raz w tygodniu. Niemniej jednak warto obserwować włosy, bo dla niektórych będzie to odpowiednia ilość, zaś inne będą chciały tego zabiegu częściej. Jak zawsze najważniejsza jest regularność.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętajcie, aby:

  • nie nakładać zbyt dużej ilości oleju
  • dokładnie zmyć olej letnią wodą
  • na początku skorzystać z olejów, które macie w domu: oliwa z oliwek, olej kokosowy, czy lniany mogą się świetnie sprawdzić

Artykuły warte uwagi