3 sprawdzone sposoby jak stosować olej kokosowy na włosy

Olej kokosowy znany jest ze swoich cudownych właściwości zarówno w kuchni jak i w pielęgnacji. W dodatku jest częstym składnikiem balsamów do ciała, peelingów, a także w maskach do włosów. W tym wpisie dowiecie się, dlaczego warto używać oleju kokosowego, poznacie 3 sprawdzone sposoby jak stosować olej kokosowy na włosy, a także dowiecie się, na jakich włosach olej kokosowy sprawdzi się najlepiej. 

Dlaczego warto stosować olej kokosowy do włosów?

  • jest tani i łatwo dostępny
  • wygładza włosy
  • odżywia i wzmacnia włosy
  • głęboko nawilża włosy
  • włosy stają się lśniące
  • zmniejsza łuszczenie się skóry głowy
  • pomaga w walce z łupieżem
  • pobudza cebulki włosów do wzrostu

Przedstawiamy 3 sprawdzone sposoby na stosowanie oleju kokosowego na włosy

1. Olejowanie

Pierwszym i najbardziej popularnym, ale też czasochłonnym sposobem jest olejowanie włosów. Olej kokosowy możemy śmiało nakładać także na skórę głowy i wydłużyć czas olejowania nawet na…całą noc. Olej kokosowy radzimy stosować wraz z podkładem. Takim podkładem może być woda, hydrolat, czy żel aloesowy. Jednak śmiało możecie spróbować też olejowania na sucho (bez podkładu). Po nałożeniu podkładu wmasowujemy olej kokosowy we włosy. Następnie zawijamy włosy czepkiem foliowym, a dodatkowo możemy go przykryć ręcznikiem. Po minimum 30 minutach emulgujemy olej – czyli nakładamy na włosy odżywkę i spłukujemy całość. Następnie myjemy włosy jak zawsze. Po takim zabiegu włosy będą na maksa nawilżone i błyszczące. 

2. Maska kokosowa 

Kolejnym sposobem na stosowanie oleju kokosowego na włosy jest samodzielne zrobienie maski do włosów. W tym celu należy połączyć ze sobą 3 łyżki oleju kokosowego z połową zblendowanego awokado. Zwilżamy włosy i maskę nakładamy na włosy na około 30 minut przed umyciem skóry głowy. Dodatkowo możesz dodać łyżeczkę miodu do mieszanki, pamiętajmy jednak, że miód ma właściwości rozjaśniające. Taka maska to prawdziwa bomba nawilżająca dla włosów! 

3. Olej kokosowy na końcówki włosów 

Olej kokosowy śmiało możemy stosować również zamiast serum silikonowego na końcówki. Po każdym myciu włosów możemy śmiało wmasowywać małą ilość oleju kokosowego w końcówki włosów. Bardzo ważne jest, by nie nałożyć go zbyt dużo, bo może on obciążyć i przetłuścić nasze włosy. W ten sposób końcówki włosów będą zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed rozdwajaniem się. 

Olej kokosowy – na jakich włosach sprawdzi się najlepiej? 

Włosy dzielimy ze względu na ich porowatość. Wyróżniamy włosy wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Jeśli nie wiecie jaką porowatość mają Wasze włosy, sprawdzicie to w kilka minut w Internetowym teście: https://nanoil.pl/test-na-porowatosc

Pielęgnację dobieramy właśnie ze względu na porowatość, a więc strukturę włosów. Olej kokosowy najlepiej sprawdzi się na włosach niskoporowatych, lub średnioporowatych w kierunku niskim. Właśnie takie włosy uwielbiają oleje nasycone kwasami tłuszczowymi, a więc także olej kokosowy. Pamiętajmy jednak, że porowatość to rzecz umowna. Wbrew pozorom nawet jeśli masz włosy wysokoporowate, to może akurat Twoje włosy polubią się z olejem kokosowym. Dlatego uważamy, że warto przetestować olej kokosowy i się przekonać na własnej skórze (a raczej własnych włosach). Jeśli efekt będzie daleki od zamierzonego – wystarczy ponownie umyć włosy.

Artykuły warte uwagi